Kaip rasti vidinę ramybę
10 patarimų, kaip rasti vidinę ramybę
Savaime suprantama, kad gyvenimas gali būti neramus. Iš tiesų, daugiau nei ketvirtadalis moterų ir 21 proc. vyrų visuomet jaučiasi nuolat skubantys (jau nekalbant apie 36 proc. Mamų ir 25 proc. Tėvų) pagal „Pew Research Center“ apklausą. Jie nuolat skuba ir per tą skubėjimą negali nurimti ir atsipalaiduoti.
Galbūt jūs pateksite į šią „laimingųjų“ grupę, kuri neskuba. Galbūt jūs pastebėjote tuos nedaugelį iš mūsų, kurie atrodo visiškai nepritampantys prie eismo kamščių, tvarkaraščių ir kasdienio mūsų gyvenimo apskritai. Kaip šiems žmonėms pavyksta jaustis atsipalaidavusiems, be streso ir laimingiems net ir mūsų laikmečio sukelto chaoso viduryje? Du žodžiai: Vidinė Ramybė.
Kas yra vidinė ramybė?
Vidinė ramybė gali atrodyti kaip nepasiekiama būsena, bet būkite tikri, kad tai yra visiškai prieinama kiekvienam norinčiam.
„Ramybė yra pasiekiama čia ir dabar, nes kiekvienas turi ją savo viduje“, – sako Hale Dwoskin, „Sedona Training Associates“ įkūrėjas. Vidinė Ramybė yra vienas iš atsipalaidavimo sudedamųjų, kaip ir jūsų sąmoningas buvimas.
Kitaip tariant, vidinė ramybė yra tai, kas lieka išsilaisvinus iš išsiblaškymo, rūpesčių, darbų. Ramybė yra tai, kas buvo išstumta iš mūsų gyvenimo.
Vidinė Ramybė – tai atsitraukimas nuo neišspręstų dilemų, konfliktų, problemų, uždavinių, neįgyvendintų troškimų ir lūkesčių. Išmokite spręsti Dilemas ir Konfliktus ir išspręskite visas savo Dilemas bei tarpusavio konfliktus. Vidinė Ramybė – tai būvimas Čia ir Dabar.

VIDINĖ RAMYBĖ
Kaip rasti Vidinę Ramybę?
Kaip jūs galite pasiekti vidinės ramybės būseną ir prisijungti prie tų, kurie gyvena laimingi net turėdami „mažai“? Išbandykite šiuos paprastus patarimus – jie yra paprastas būdas pasiekti daugiau vidinės ramybės jūsų gyvenime.
- Atkreipkite dėmesį į tylą, kuri čia ir dabar.
„Paprasčiausias būdas atpažinti vidinę ramybę ir ją patirti, yra paprasčiausiai sustoti ir pastebėti ramybę ar tylą, kuri dabar yra čia – prieš tai buvusi, dabar esanti ir būsima, kalbant apie kiekvieną mintį ir patirtį. Būtent tada ramybė ir atsiranda “, – sako Dwoskin. „Todėl tiesiog paleiskite viską, kas, atrodo, trukdo ramybei.“
Taigi momentas, kai jūs pradėsite kovoti su viskuo, kas nėra ramybė, žengsite žingsnį atgal ir suprasite, kad dabar viskas gerai, viskas yra ramu. Jei, žengus šį žingsnį atgal, jūsų protas yra užtvindytas lenktynių mintimis, atėjo laikas paleisti šias mintis greitai, naudojant „Čia ir Dabar“ metodą.
- Giliai įkvėpkite ir dvigubai ilgiau (nei įkvėpėte) iškvėpkite.
Dabar kartą. Ir dar kartą. Kvėpavimas yra natūralus būdas atpalaiduoti savo kūną ir sumažinti patiriamą stresą. Kai pradėsite giliai kvėpuoti ir praktikuoti dvigubai ilgesnį iškvėpimą kasdieniame gyvenime, jūs atsipalaiduosite ir pradėsite suvokti, kaip dažnai jūs laikote save įrėminę visuomenės sukurtuose rėmuose.
Sudaryti savo patiriamo Streso Medį ir išmokti raminančio kvėpavimo bei suvaldyti stresą galite per asmeninę konsultaciją Kaip išgyventi Skyrybas.
- Išjunkite televizorių.
Galbūt manote, kad jūs negalite gyventi be kito sezono „Žvaigždžių karai“, tačiau televizoriaus išjungimas su visų reklamų, smurto ir neigiamų dabartinių įvykių vertinimu suteiks jūsų protui labai reikalingą pertrauką. Jei jaučiate, kad Jūsų smegenys yra labai įsitempę, galite per TV pažiūrėti filmą. Jei kenčiate nuo žalojančiu Jus santykių, nežiūrėkite romantinių filmų. Vietoje tokių filmų pažiūrėkite mokslo populiarinimo ar istorinius filmus.
Vietoje televizoriaus paskaitykite knygą, straipsnį, paklausykite muzikos, praktikuokite meditacijas bei meno terapiją: spalvinimą, piešimą, puzlės dėliojimą… šokio judesio terapiją.
- Atsiribokite nuo neigiamų pokalbių ir žmonių.
Nėra įstatymo, kuris sakytų, kad Jūs turite klausytis aplinkinių, pavyzdžiui savo bendradarbių ar giminaičių apie tai, koks baisus jų darbas, arba būti viską aplink kritikuojančios tetos „specialus projektas“. Kiek įmanoma venkite neigiamų žodžių ir nutraukite bendravimą su tokiais žmonėmis. Vietoje to apsupkite save pozityviais žmonėmis, kurie supranta ir palaiko Jus.
- Praktikuokite atleidimą.
Tai gali būti ilgas procesas, bet gali būti ir greitas. Kodėl vis dar laikotės pykčio bei nuoskaudų dėl bet kokių kada nors įvykusių situacijų ir patirtų skausmingų įvykių? Tai kenkia tik Jums. Skriaudiko tai neveikia. Šiuo metu galite nuspręsti, kad atleidžiate savo skriaudikams. Dėl to pasijusite laisvesni ir taikesni.
Geriausias ir efektyviausias būdas neutralizuoti Pyktį ir Nuoskaudas bei „užgydyti širdį“ yra Pykčio ir Nuoskaudų neutralizavimas. Apie jo efektyvumą sužinosite paskaitę žmonių, kurie tai patyrė savyje – Atsiliepimai
- Nepriimkite asmeniškai.
Nors kartais gali atrodyti, kad tai sąmokslas, kad jūsų gyvenime kaskart atsitinka blogi dalykai. Tačiau būkite tikri, kad Visata to nenori. Tiesą sakant, ji iš tiesų gali dirbti už jus, jei tik leisite. Kuo daugiau blogų dalykų paliksite sau už nugaros, tuo daugiau gerų dalykų pripildys Jus džiaugsmu. Ir tuo labiau laimingesnis taps Jūsų gyvenimas.
Sukurkite savo vizija „Aš Ateityje“ ir praktikuokite ją per meditacijas ryte ir vakare. Taip jūs atsidursite tame Gyvenime, kuriame norite būti ir gyventi. Formą „Aš Ateityje“ ir metodiką galite gauti parašę el. laišką Mykolui Truncei.
- Išvardinkite penkis dalykus, už kuriuos dėkojate.
Padarykite šį pratimą įpročiu, kurį darysite kiekvieną dieną. Jei norite, išplėskite sąrašą į 10, 20 ar 100 dalykų. Tokiu būdu, dėkingumo išreiškimas padės jums gauti daug daugiau pozityvių emocijų iš gyvenimo.
- Nustokite būti pavydus.
Jūs nesate pavydus, sakote? Jūs slaptai nenorite turėti didesnį namą? Gražesnį kūną? Darnesnių santykių? „Daugelis iš mūsų pavydi – bent jau tam tikru mastu – visą laiką, net nežinodami apie tai“, – sako Dwoskin. Vis dėlto pavydo jausmas skatina jus nuolat pastebėti, ko neturite. Tai, žinoma, atneša įspūdį, kad dar daug ko trūksta jums. Kai sąmoningai nuspręsite nebūti pavydus, jūs tapsite laisvas ir atviras bet kuriam jūsų norui, įskaitant vidinę ramybę.
Praktikuokite dėkojimą Aukščiausiam (ar Visatai) už tai, ką turite, kuo galite džiaugtis. Tai stiprins Jūsų įspūdį, kad Jūs jau turite tai, ko norite.
- Darykite kažką gero sau ir kitam geram žmogui kasdien.
Tik nedidelis dalykas, primenantis, kad visada būna laiko gydyti kitus, bet ne save. Kai kurie pasiūlymai:
Gerkite kavą ja pasimėgaudami. Susitelkite tik į kavos (ir pieno, jei geriate kavą su pienu) skonį, į garsus, kurie yra apie Jus, pojūčius, kurie kyla Jums geriant kavą. Sukurkite Pasimėgavimo jausmą ir jį kaskart gerdami kavą, stiprinkime.
Nusipirkite sau tą knygą, kurios norėjote ir suteikite sau malonumą ją skaitydami.
Eikite pasivaikščioti ir pasimėgauti vaizdu, garsais, kvapais, kurie Jus supa.
Nudžiuginkite savo sutuoktinį meiliu žodžiu.
- Šypsena ir, dar geriau, juokas.
Šypsokitės, net ir tuo atveju, jei tikrai nejaučiate gerai. Dėl to padėsite jaustis geriau. Juokitės taip dažnai, kaip galite, nes taip pat yra gerai nuima įtampą, atpalaiduoja ir sukuria laimės jausmą. Daugiau apie Juoko naudą straipsnyje „Juokas gydo“ ir galite pasižiūrėti į Mykolo Truncės 5 min. juoką 😊
Išversta pagal Pete Bissonette straipsnį su Mykolo Truncės papildymais.
Daugiau patarimų, kaip sumažinti išgyvenamą stresą ir atgauti Vidinę Ramybę straipsnyje: Kaip išgyventi skyrybas.
Parengė
Mykolas Truncė
Porų psichologas, konsultantas, lektorius
Šeimų išsaugojimo ekspertas
+370 659 54009
PoruPsichologas@gmail.com
www.skyrybupsichologas.lt svetainė papuolusiems į santykių krizę ar skyrybas
www.tobulinu.lt svetainė norintiems tapti Savo Gyvenimo Valdovais(-ėmis)
www.StipriSeima.lt svetainė siekiantiems sukurti Ilgalaikę ir Laimingą Santuoką
Tapkite FB: Stipri šeima draugu ir sekite naujienas
Užsiprenumeruokite Mykolo Truncės YouTube kanalą ir pirmieji susipažinkite su mokomąja medžiaga apie savęs pagerinimą ir santykius
Užsiregistruokite mėnesiniam Stipri Šeima Naujienlaiškio gavimui ir stiprinkite savo šeimą.
#MykolasTruncė#PorųPsichologas#VidinėRamybė