Psichologas internetu, Mykolas Truncė padeda atrasti vidinę ramybę, pagerinti porų santykius, išgyventi skyrybų skausmą,  įveikti priklausomybes pašalinant jas sukeliančias priežastis.

 Psichologas internetu: Atrask save

Kiekvienas iš mūsų turime viduje Gėdos, Kaltės, Nuoskaudų, Pykčio  jausmus, jaučiame Nerimą, Baimę ar net jaučiamės Menkaverčiai. Jei šie jausmai  netrukdo mums gyventi, jei jie netrukdo mėgautis lygiaverčiais ir darniais santykiais, tai nieko ir nereikia daryti. Tačiau, jei pabudus ryte nesijaučiame laimingi, derėtų pasinaudoti galimybe „Psichologas internetu: Atrask save“  ir išsiaiškinti, kas iš tikrųjų mums trukdo jaustis ir gyventi laimingai.  Atlikite testą „Mano jausmai“ ir nusistatykite tuos jausmus, kurie  Jums trukdo. Parašykite man užklausimą dėl testo ir aš ji Jums atsiųsiu. Psichologas internetu: Užklausimo forma

Psichologas internetu: Poros santykių krizė

Draugystės pradžioje mintijame „Neįsivaizduoju gyvenimo be tavęs“ o prieš skyrybas jau net ištariame „Nebenoriu tavęs matyti“.  Kas įvyksta tame tarpe? Kodėl taip atsitinka? Kada ir kaip įvyksta ta metamorfozė kai  stipriausia emocinės traka virsta stipriausiu emociniu atstūmimu, užsibaigiančiu skyrybomis?

 Psichologas internetu

Atlikite testą „Dėl ko pykstamės?“ ir išsiaiškinkite, kurioje srityje labiausiai nesutariate: Pinigai, Vaikai, Seksas, Darbo ir Šeimos laiko suderinimas, Meistriškumas, Namų priežiūra. Tada išanalizuokite tą sritį, nustatydami, kurie Jūsų ir Jūsų sutuoktinio poreikiai yra netenkinami bei suraskite tokį Sprendimą, iš kurio laimėtų abi pusės. O tada  imkitės veiksmų išsiaiškinti tai su antrąją puse ir  pašalinti nesutarimų priežastis.  Parašykite man užklausimą dėl testo ir aš ji Jums atsiųsiu. Psichologas internetu: Užklausimo forma.

Psichologas internetu: Kaip išgyventi skyrybų skausmą?

Skyrybos pagal savo poveikį žmogui  yra priskiriamos prie didelių gyvenimo sukrėtimų. Jei artėjant skyryboms Jūs jaučiate padidėjusį nerimą, didelį emocinį nestabilumą, pykčio ar baimių priepuolius, tai žinokite, kad šis gyvenimo iššūkis stipriai Jus veikia. Jei tokią būseną palikti savieigai, gali sušlubuoti ne tik Jūsų emocijos, bet ir sveikata. Na, o jau patys sveikatos sutrikimai paveikia emocijas, mąstyseną, atmintį, sustiprina nesaugumo jausmą. Tam, kad sėkmingai įveikti skyrybų skausmą ir nesužaloti savęs, kviečiu pasinaudoti specialia konsultacija Psichologas internetu: Kaip išgyventi skyrybų skausmą. Parašykite man užklausimą ir aš Jums atsiųsiu pasirengimo asmeninei konsultacijai testus. Psichologas internetu: Užklausimo forma

Psichologas internetu: Kaip įveikti priklausomybes?

Liaudies patarlė sako: „Kiek nori skabyk obuolius nuo obels – ten kriaušės nepradės augti, kol neįskiepysi“.  Ši liaudies išmintis byloja mums, kad  visos pastangos mesti rūkyti ar vartoti alkoholį yra Sizifo darbas (Sizifas – graiku herojus, kuris už bausmę turėjo risti akmenį į kalną. Užridenus akmenį į kalną, jis nuriedėdavo žemyn ir Sizifas vėl turėjo jį ridenti į kalną.)  Sizifo atvejis simbolizuoja mums beprasmiškas pastangas nustoti rūkyti, vartoti alkoholį, jei nepašalinti priežasčių, sukeliančių norą rūkyti ar gerti.

Tarp tokių priežasčių gali būti vaikystėje ar paauglystėje išgyventos nuoskaudos, gimdančios Pyktį. Pykčiui tramdyti reikia daug psichinių galių, kurių kartais neužtenka ir emocijos prasiveržia. Dėl to nukenčia santykiai su aplinkiniais. O dėl to dar daugiau nuoskaudų gali tekti išgyventi. Visa tai kelia mums nerimą, su kuriuo, jei nemokame, bandome tvarkytis rūkydami ar vartodami alkoholį. Išgėrus tarsi pasidaro lengviau, tačiau vėliau, kai galva išblaivėja suvokiame, kad problemos tik paaštrėjo. Prie to dar pridėkime šlyjančią sveikatą ir gausime dar didesnį nerimą. Ilgainiui nerimas perauga į baime ir tada jau pasireiškia stiprus alkoholizmo požymis – vengimas ir užsidarymas.

Kita svari priežastis rūkyti ir/ar svaigintis yra neišspręstas vidinis prieštaravimas. Jam (kol jis nėra išspręstas) taip pat reikia daug psichinės energijos, kuri mažina mūsų vidines galias.  Na, o būdami „silpni“, negalime laikytis duoto žodžio – nerūkyti, negerti.

Taip rūkantysis ir/ar vartojantis alkoholį žmogus atsiduria tarsi „užburtame rate“, kuriame ir sukasi: kuo daugiau ir kuo didesnis stresas, tuo didesnis spaudimas rūkyti, gerti.

Paslauga Psichologas internetu: Kaip įveikti priklausomybes? yra sukurta būtent tam – nustatyti vidinį nerimo šaltinį ir jį pašalinti. Toliau reikalai eis tik į gerą. Kaip tai veikia, galite susipažinti skiltyje Atsiliepimai perskaitę Andriaus atsiliepimą.  Per pirmą konsultaciją pavyko ir apčiuopti ir išspręsti vidinį prieštaravimą, kuris nedavė ramybės Andriui. Rezultatas fantastiškas: Andrius ne tik, kad pats nustojo gerti, bet ir draugams padeda.

 

Informaciją straipsniui Psichologas internetu parengė

Mykolas Truncė, psichologas, šeimų išsaugojimo specialistas.