Kaip išvengti konfliktų dėl skirtingų sutuoktinių norų ar veiksmų
Seminaras poroms Nr. 2 Kaip sutarti poroje surandant Win-Win sprendimus skirtas poroms, norinčioms gyventi taikoje be tarpusavio konfliktų.
Seminaras vyks: balandžio 13 d. nuo 9:00 iki 16:15 val. (šeštadienis).
Susipažinkite su tuo, kaip įprastai sprendžiame konfliktus ir kuo tai baigiasi 18 min. video įraše, kurį galite peržiūrėti paspaudę ant paveikslėlio:
Nelaukite seminaro, o pradėkite savarankiškai kurti saugią erdvę poroje ir sustiprinkite savo šeimą įsigiję mokomąją programą: Savarankiško mokymosi spręsti dilemas ir konfliktus Abipusio laimėjimo būdu medžiaga. Įsigiję mokomąją medžiagą galėsite:
-
- Susipažinti su Apribojimų teorijos Mąstymo įrankiais.
- Išmokti spręsti Dilemas ir tarpusavio konfliktus Abipusio laimėjimo būdu (angl. Win-Win).
- Išspręsti visus tarpusavio konfliktus, kad gyventumėte Santarvėje.
Sulyginus Moterų ir Vyrų teises, moterys gali gauti išsilavinimą ir uždirbti pajamas. Dažnai būna, kad moteris darbinėje veikloje turi vadovauti kitiems žmonėms. Taip ji išmoksta priiminėti sprendimus, prisiimti atsakomybę, vadovauti ir kontroliuoti. Tuos gebėjimus žmona perkelia į santykius su sutuoktiniu. Vyras nenori nusilesti ir abu patenka į konfliktą, kuriame stengiasi žūtbūt laimėti, tai yra, primesti sutuoktiniui savo siūlomą problemos sprendimą.
Situaciją paaštrina „Noras būti teisiam“, verčiantis kovoti iki galo. Kovoti tol, kol bus įrodyta mano teisybė ir antra pusė nusileis, pasiduos. Tačiau, kas vyksta, kai mes nugalime kitą pusę? Nugalėtojas jaučia pasididžiavimą pasiekta pergale, palengvėjimą, saugumą, kad jo savivertė nenukentėjo ir jis eilinį kartą įrodė kitai pusei, kad yra pranašesnis.
O kas gi vyksta su tuo, kuris yra nugalėtas, kuris turėjo nusileisti? Kas vyksta jo/jos širdyje? Kaip jis/ji jaučiasi? Tikiuosi, kad Jūs patys geriau žinote tą būseną. Šis Seminaras ir yra skirtas išmokyti sutuoktinius spręsti konfliktus taip, kad abu laimėtų.
Kaip sutarti poroje surandant “Win-Win” sprendimus
Stipriausi ir dažniausi konfliktai poroje vyksta sekančiose srityse:
- Pinigai (dėl skolų, sutuoktinio išlaidų, nuosavų pirkinių…);
- Seksas (kiek dažnai reikėtų, kokybės…);
- Darbas (per daug laiko skiriama darbui, mažai šeimai, sutuoktinei….);
- Vaikai (skirtingas požiūris į vaiko auklėjimą, laiko skyrimo jiems…);
- Namų priežiūra (kas, kada ir kaip prižiūrės namus, skalbs rūbus, gamins maistą…);
- Gebėjimo atlikti (neigiamas vertinimas dėl to, kaip sekėsi atlikti vieną ar kitą darbą, pasiekti rezultatus….);
- Kitos konfliktų priežastys.
Nepageidaujamos pasekmės iš poroje kylančių ir neišspręstų konfliktų: Nesusipratimai, Nusivylimas, Nepasitenkinimas, Nuoskaudos, Nepagarba, Menkinimas, Įsižeidimai, Įžeidimai, Nepasitikėjimas, Nesusikalbėjimas, Pyktis, „Nekalbadieniai“, Keršijimas, Smurtas, Aukojimasis arba Kova, arba Skyrybos.
Jei nenorite patirti šių nepageidaujamų pasekmių, Jums derėtų išmokti kaip sutarti poroje sprendžiant konfliktus abipusiai naudingu sprendimu.
ATKURKITE MEILĘ IR PAGARBĄ
IŠSPRĘSDAMI VISUS TARPUSAVIO KONFLIKTUS ABIPUSIO LAIMĖJIMO BŪDU