Sėkmės istorija Marija aprašo, kaip pasinaudojus Psichologo konsultacija buvo išsaugota šeima. Istorija parengta pagal pačios Marijos aprašymą, kaip ji santykius su vyru iš konfliktinių per 2 mėnesius pavertė normaliais.

Sėkmės istorija Marija: Situacija

Esam kartu 9 metus, iš jų 6 metai praleisti santuokoje. Santykių pradžia buvo labai graži. Puikiai sutarėme, nemažai keliavome, dalyvavome socialiniame gyvenime. Santykiai ėmė prastėti atsiradus vaikui. Taigi, krizė ar santykiu atšalimas trunka jau apie 4 metus.

Sėkmės istorija Marija: Nepageidaujamos pasekmės

 • Vyras nenori/nesugeba manęs priimti, tokios kokia aš esu ir nuolat bando pakeisti mane pagal savo norą/supratimą.
 • Jaučiamas nuolatinis emocinis šaltumas iš vyro pusės.
 • Emocinio palaikymo šeimoje iš vyro pusės nėra.
 •  Po konfliktų vyras atsiriboja nekalbadieniais.
 • Vyras atsisako leisti laiką kartu su šeima, nenori niekur eiti nei su vaikais, nei be jų.
 • Pagrindinis vyro užsiėmimas po darbo: kompiuteris.
 • Beveik jokios pagalbos auginant vaiką.
 • Mano  nuvertinimas, menkinimas erzinimas ar pažeminimas vaikų ir artimųjų akivaizdoje.
 • Jokių apkabinimų, prisilietimų, jei tai neveda i seksą.

Sėkmės istorija Marija

Sėkmės istorija Marija

„Mokytojas atsiranda tuomet, kai mokinys būna pasiruošęs“- dabar jau suprantu šios frazes esme. Mykolas mano gyvenime atsirado tuomet, kai pasiekiau dugną santykiu srityje – su savimi, vyru, vaikais.

Sprendžiau skirtis ar ne. Galvoje-chaosas, visiškas pasimetimas. Maniau, susitiksiu su Mykolu: jis išklausys mano ir mano vyro pozicijas, pakonsultuos ir nurodys gaires kaip reanimuoti mūsų santuoka. Deja, konsultuotis teko man vienai. Ir dabar dėl to labai džiaugiuosi, nes man buvo suteikta reikiama pagalba ir aš įgijau žinojimą, kad viską galiu padaryti pati. Aš supratau, kad norėdama pakeisti pasauli ir santykius, keistis turiu aš pati.

Nuolatinis darbas ir konsultacijos su Mykolu man leido susidėlioti paveiksliuką: iš kur ir kaip kilo dauguma nesėkmių mano gyvenime. Sąžiningai atlikdavau man paskirtus namu darbus, skaičiau rekomenduotas knygas. Turiu pasakyti skaitau ir toliau, pati, savarankiškai.

Ką aš išmokau, pasitvirtinau sau ir sužinojau?

 1. Mano gyvenimas yra mokykla, kurioje mano artimieji yra mano didžiausi mokytojai.
 2. Vyrą ir vaikus priimu tokius, kokie jie yra. Leidžiu jiems būti savimi. Lioviausi vadovauti ir kontroliuoti. Ir, o stebukle- dingo kivirčai, barniai, nebeliko kaltų.
 3. Visiems mano gyvenimo situacijoms ir įvykiams aš sakau TAIP. Nesipriešinu situacijoms, nešvaistau savo energijos.
 4. Suprantu, kad žmones pasaulį mato per savo prizme, todėl yra beprasmiška ginčytis ir įrodinėt savas tiesas. Santykiuose aš renkuosi būti laiminga, o ne teisia.

      5. Tapau labiau pasitikinti savimi ir veiklesne, to pasėkoje ėmė plėstis mano pažįstamų ratas.

Žinau, kad man pavyks įgyvendinti savo tikslus ir svajones. Dėl to, kad aš pasikeičiau ir mano pasaulis keičiasi su manimi, esu dėkinga Mykolui. Aš nenuleidžiu ranku ir einu pirmyn, nes aš galiu viską! Aš esu savo gyvenimo šeimininkė ir Valdovė! J

Marija

Sėkmės istorija Marija: Psichologo komentaras

Marija stebuklingai pakeitė savo santykius iš konfliktinių į normalius.  Ji tai padarė per labai trumpą laiką – 2 mėnesius.  Jau po pirmos konsultacijos ji nustojo konfliktuoti su vyru. Tai sudarė sąlygas normalizuotis santykiams. Marija ne tik skaitė knygas bei konsultavosi. Ji dalyvavo ir seminare poroms Nr. 1 Kaip sukurti ir išsaugoti darnius santykius poroje. Šiame seminare ji suformavo gebėjimus bendrauti su vyru neįžeidžiant jo pagal Pastiprinimo modelį.  Marija patobulino save bei suformavo gebėjimus bendrauti su vyru ir tai nulėmė, kad jos santykiai normalizavosi. Marija ir toliau ketina  tobulinti save, kad visa šeima galėtų mėgautis pagarba, artumu, saugumu, pasitikėjimu ir palaikymu.

Na, o svarbiausia yra tai, kad Marija visa tai padarė viena  Tam nereikėjo vyro!

 

Informaciją straipsniui Sėkmės istorija Marija parengė

Marija ir Mykolas Truncė

Skyrybų ir porų santykių psichologas