Ievos sėkmės istorija, kurioje ji atskleidžia, kaip jai, pasinaudojus psichologo bei globėjo pagalba pavyko pagerinti tarpusavio santykius ir  sustabdyti skyrybas.

Sėkmės istorija. Situacija

Mes jau 12 metų kartu. 2013m gimė mūsų bendras sūnus, neplanuotas. Vyras labai laukė, labai džiaugėsi. Aš labai bijojau … Be to aš niekad negalvojau kad esu gera mama ar šeimos žmogus o ir vaiku nelabai mėgstu, todėl apsisprendžiau gimdyti galvodama kad jis bus super tėte. Realybėje gavosi kitaip ar bent jau man atrodo visai kitaip nei aš buvau prisisvajojusi. Po gimdymo mes taip ir nesugebėjome grįžti į normalu gyvenimą.

Aš pasidariau pikta, nepatenkinta viskuo. Gyvenam be sekso, jis bandė taikytis, bet aš jį vis stūmiau, stūmiau ir dabar netekau nieko.

Jis labai geras ir rūpestingas, tvarkingas, netinginys, švelnus. Niekaip nesuprantu kodėl visą šitą laiką aš negalėjau net žiūrėti jo puse, nenorėjau nei kalbėti. Nekalbėjom, gyvenom atskiruose kambariuose, visai nebendravom, jis man sake kad jam reikia sekso, ir kad jis susiras kur gauti bet man nerūpėjo – dabar niekaip nesuprantu kodėl, vis bandau sugrįžti atgal ir suprasti kodėl taip elgiausi bet niekaip nerandu jokio pateisinimo. Niekada nieko nemylėjau taip kaip myliu jį. Niekaip nesuprantu kaip aš taip galėjau viską sugriauti.

Sėkmės istorija Ir viena diena man ėmė ir prašviesėjo akyse, o jis pasakė kad nemato mūsų kartu ir kad tie du metai košmaro ji užmušė. Ir pasakė, kad susirado moteriškę kuriai taip pat trūksta sekso. Aš bandau taikytis bet jis nesileidžia į kalbas ir vis klausia kur aš anksčiau buvau. Jis nebenori su manimi taip gyventi, netiki kad aš pasikeisiu ir netiki kad aš neprikaišiosiu jam to kad jis susirado kur gauti sekso.

Bet jis visa laiką buvo nepatenkintas mano   pykčio priepuoliais ir nekalbėjimu ir aišku dėl sekso.

Sėkmės istorija: Nepageidaujamos pasekmės Ievos gyvenime.

Nesimylim, gyvenam atskiruose kambariuose, bet pradėjom kalbėtis. Jis sako kad, kol aš susitvarkysiu su darbu pagyvensime kartu, jis padės su vaiku, su pinigais.

Sėkmės istorija: Ieva kreipėsi pagalbos

Konsultacijos tikslai

  1. Labai, labai norėčiau sumažinti savo vyro skausmą, bent kiek atitaisyti tai, ką padariau.
  2. Labai norėčiau susigrąžinti savo buvusi gyvenimą, neišsiskirti ir susigrąžinti savo vyro meile.
  3. Jei išsiskirsime norėčiau pagalbos susitaikyti su tuo ir nenumirti iš skausmo.

Sėkmės istorija: Po savęs pažinimo ir trijų mėnesių tobulinimo.

Mūsų su vyru santykiai nesikeičia, man atrodo kad jis vis toks pat piktas ir susiraukęs, ir atrodo kad jis labai seniai nusprendė kad mes jau nebebusim kartu. Dažnai sėdi užsidaręs kambaryje. Bet labai nustebino kad lyg ir daugiau užsiima su vaiku. Dabar jis jį pasiima iš darželio, nes aš nespėčiau. Nustebino kad pasiėmęs iš darželio kelis kartus nusivedė į parką ir nufotografavęs sūnų,  nuotrauką atsiuntė man, taip pat šį šeštadieni ir pirmadieni prižiūrėjo  vaiką namie ir nusivedė jį į karuseles ir vėl atsiuntė man nuotraukas.

Šeštadieniais kartais lieka su vaiku, bet sekmadieniais išvažiuoja. Kartais parašo žinute kad parvažiuos vėlai.

Aš vis dar labai beviltiškai jaučiuosi, ir labai juosiuosi kalta, ir skauda širdį, bet man atrodo kad pavyko atsikratyti tos begalines įtampos viduje ir lyg kalbėti pradėjau laisviau, be dirbtinumo.

Bet labiausiai džiaugiuosi, kad nebeliko noro aiškintis dėl visko kas man nepatinka, nes nebeliko to baisaus pykčio jausmo, kuris atrodo grauždavo iš vidaus. Ir aš dėl to pasijutau tokia laisva nuo pykčio, ir taip lengva pasidarė. Net sunku apibūdinti tą lengvumą. Ir visai netikėtai tai pajutau:  viena diena vyras su didžiuliu nepasitenkinimu man aiškino kaip galėjau palikti neiškalbtus drabužius ant žemes prie skalbimo mašinos ir išvažiuoti. Jo manymu namai atrodė, kaip po karo, kai jis grizo iš darbo. O aš tik pasakiau kad atsiprašau, ir kad man neatrodė taip viskas baisu kaip jam, ir kad man labai reikėjo išvažiuoti, ir viskas…, pasakiau be jokio pykčio, be jokios nuoskaudos. Pasakiau ir pamiršau, ir daugiau nebegrįžau prie to. Ir tik vėliau pagalvojau, kad jei taip butu nutikę anksčiau, tai aš bučiau iškėlusi didžiulį skandalą dėl to kad jis kabinėjasi, o po to dar kokias dvi dienas bučiau nekalbėjusi, ir dar puse metų (o gal ir daugiau) bučiau jautusi didžiulę nuoskaudą.

Bet dar labai nustebino tai, kad vyras viską išskalbė ir išdžiaustė, ir nurinko jau išdžiuvusius skalbinius !!! Niekada gyvenime nėra to padaręs. Aišku aš tikriausiai ir nebuvau niekada taip palikusi neišskalbtų skalbinių 🙂 Aš tiesiog negalėjau atsistebėti, kad jis galėjo šitaip gražiai pasielgti.

 Sėkmės istorija: Psichologo komentaras

Kas padėjo Ievai padaryti tokius pokyčius santykiuose su vyru?

Visų pirma su Ieva išsiaiškinome, kodėl ji taip reagavo, kodėl susiformavo elgesys, kuris jai pačiai sugrįždavo bumerangu sukeldamas nepageidaujamas pasekmes. Po to kartu sudarėme  tobulėjimo planą, kuriame numatėme, kaip pašalinsime pyktį, kaip keisime negatyvų mąstymą į pozityvų bei kitus dalykus.  Aptarėme, kaip toliau elgtis su vyru.  Ievai į pagalbą formuoti naują elgesio modelį, priskyriau Globėją, su kuriuo ji kas savaitę pabendrauja ir aptaria savo Tobulėjimo plano įgyvendinimo žingsnius.

Savęs tobulinimo žingsnių darymas, kantrybė, atkaklumas ir kasdienis darbas su savo mintimis pašalino Ievos elgesį, kuris stūmė vyrą iš šeimos, o tai įtakojo vyro elgesio pokyčius.

Ar Ievai pavyks susigrąžinti vyrą priklausys nuo to, kaip jai seksis sukurti emocinę trauką bei saugumą tiek vyrui, tiek sau, tiek vaikui. Bet pirmieji pokyčiai – vyras labiau atsisuko į Ievą ir sūnų – rodo gerą tendenciją. Tikėsimės, kad su mano ir Ievos globėjo pagalba jai pavyks susigrąžinti vyrą į šeimą ir toliau laimingai kartu gyventi.

Šis pavyzdys rodo, kad santykius poroje galima pagerinti patobulinant vien tik save.

 

Informaciją straipsniui Sėkmės istorija parengė

Mykolas Truncė,

Porų santykių ir skyrybų psichologas