Juokas gydo. Juokas labai gerai gydo. Gydymas juoku turėtų būti įtrauktas į visų ligų gydymo priemonių sąrašą. Gydymas juoku ypatingai veiksmingai padeda įveikti patiriamą stresą.

Kas dieną mes patiriame didesnį ar mažesnį stresą. Šis poveikis yra nuolatinis,  o tai reiškia, jog mūsų kūnas nuolatos gamina streso hormonus, aktyvuojančius mus fizinei veiklai. Dėl to ir dėl to, kad turime mažą fizinį krūvį, esame nuolatinėje įtampoje, kuri sukeldama ligas ardo mūsų organizmą iš vidaus.  Veiksmingiausias, greičiausias ir pigiausias būdas neutralizuoti stresą yra gydymas juoku.

Gydymas juoku

Juoką moksliniu pagrindu pradėta tyrinėti nuo 1979 metų, kai Norman Cousins publikavo knygą „Ligos istorija“ Joje jis aprašė, kaip išsigydė iš mirtinos ligos juoko ir pozityvių emocijų pagalba.

Indų gydytojas Madan Kataria apjungė juoką su kvėpavimu ir 1995 metais pradėjo praktikuoti Juoko jogą parke su 5 žmonėmis. Šiuo metu priskaičiuojama virš 7000 juoko jogos klubų daugiau, kaip 60 šalių.

Juoko joga, tai pratimų seka, apjungianti besąlygišką juoką ir kvėpavimo jogą (Pranajama). Juoko joga skirta atpalaiduoti ir nuraminti mūsų kūną bei protą.  Juokdamiesi visu kūnu sužadiname galingus, teigiamus savo kūno, proto ir emocijų pokyčius.  Ypatingai veiksminga, kai patiriate stresą ar jaučiate depresiją.

Porų psichologas Mykolas Truncė pataria Gydymas juoku

Psichologas pataria Gydymas juoku

5 didžiausios gydymo juoku naudos:

  1. Gerina nuotaiką ir sukuria daugiau džiaugsmo. Juokas, tai gilaus kvėpavimo ir pilno iškvėpimo derinys, sukeliantis puikią plaučių ventiliaciją, nuostabų poilsį ir giluminį atsipalaidavimą. Juoko Joga padeda pakeisti nuotaiką per kelias minutes.  Pradėjus juoktis  organizmas pradeda gaminti  endorfiną – skausmo malšinimo bei geros nuotaikos hormoną.   Dėl to gerėja mūsų nuotaika, savijauta, jaučiamės labiau džiaugsmingi.
  2. Padeda įveikti stresą. Juokdamiesi daugiau įkvepiame oro,  gauname daugiau deguonies ir  tuo būdu jaučiamės labiau energingi ir atsipalaidavę. Reakcijos, kurias juokas sukelia kūne yra priešingos, nei reakcijos, kurias mums sukelia stresas. Juokas mažina kortizolio (kūno parengtumo fiziniai veiklai: Kovoti arba Bėgti sukėlėjo) kiekį kraujuje ir didina endorfinų kiekį. Taip išvengiama streso padarinių kūne, sukuriama pozityvi proto būsena, optimizmas, pasitikėjimas savimi, savivertė.
  3. Stiprina sveikatą. Juoko dėka prigaminame imunoglobulino A (IgA) – pagrindinė apsauga nuo virusinių infekcijų ir taip sustipriname savo imuninę sistemą. Juokas veikia, kaip ligas blokuojantis veiksnys. Dėl to mes tampame atsparesni ligoms, o, jei sergame, lengviau ir greičiau išgyjame.
  4. Gerina gyvenimo kokybę. Juoko metu masažuojami vidaus organai, didinama virškinimo ir limfos apytaka, gerinamas atliekų išplovimas iš kūno organų. Juokiantis gerai išmasažuojami veido raumenys, tad pagerėjusi kraujo apytaka veido odą atjaunina ir didina jos elastingumą.  Juokas sukelia teigiamą energiją, kuri padeda žmonėms lengviau bendrauti ir pagerina santykius. Jei daug juoksitės, turėsite daug draugų.
  5. Formuoja teigiamą požiūrį į gyvenimą bei sunkumus. Kiekvienas gali juoktis, kai gyvenimas yra geras. Ar juokas padėtų, kai susiduriame su negatyviai mąstančiais žmonėmis?  Tose situacijose juokas yra tobuliausi „vaistai“.  Juokas sukuria mumyse atleidimo, kilnumo, atjautos jausmą,  teigiamai paveikia mūsų  psichikos būklę.  Tai suteikia vilties, optimizmo, situacijos sureikšminimo formuoja pozityvų požiūrį ir  dėl to mums yra lengviau susidoroti su gyvenimo sunkumais.
Gydymas juoku

Gydymas juoku

Psichologo patarimai: gydymas juoku. Praktikuokite juoką visur ir visada, ypatingai sunkiais gyvenimo laikotarpiais, kur tik galite ir jūsų gyvenimas nušvis geriausiomis spalvomis.

Psichologo patarimai: gydymas juoku. Įspėjimas – juokas gali ir pabloginti sveikatą ir juoktis reikia atsargiai ir dozuotai, jei silpna širdis, nelaikote šlapimo, turite hemorojų, aukštą kraujo spaudimą ar sergate epilepsija ar rimtomis psichinėmis ligomis.

Praktikuokite juoką visur ir visada, ypatingai sunkiais gyvenimo laikotarpiais, kur tik galite ir jūsų gyvenimas nušvis geriausiomis spalvomis.

Jei pageidaujate nustatyti, kas Jums sukelia stresą ir rasti veiksmingas priemones išvengti nepageidaujamų pasekmių, registruokitės asmeninei konsultacijai, paspausdami paveikslėlį žemiau.

Atverk duris į šviesesnį gyvenimą

Atverk duris į šviesesnį gyvenimą

Informaciją puslapiui Gydymas juoku parengė

Mykolas Truncė,

Porų Skyrybų psichologas, konsultantas, lektorius

Šeimų išsaugojimo ekspertas

Tapkite FB: Stipri šeima draugu ir sekite naujienas

Užsiprenumeruokite Mykolo Truncės YouTube kanalą ir pirmieji susipažinkite su mokomąja medžiaga apie savęs pagerinimą ir santykius

Užsiregistruokite mėnesiniam Stipri Šeima Naujienlaiškio gavimui  ir stiprinkite savo šeimą.