Puslapis Konsultacija Ar verta skirtis? detaliau aprašo, kaip vyksta viena iš Psichologo konsultacija temų. Klausimas Ar verta skirtis? yra komplikuotas ir jo atsakymas nėra toks paprastas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.  Čia yra susipynusios Vertybės, kurių viena mus skatina skirtis, kita – nesiskirti.  Šiame klausime slypi ir mūsų saugumas. Jei skirsimės, ar būsime saugesni? O jei nesiskirsime ar būsime saugūs?  Atsakymas į klausimą palies abu sutuoktinius, kartu gyvenančius vaikus, tėvus, brolius, seseris, kitus giminaičius, bendradarbius,  kolegas.  Galiausiai, mūsų sąžinė skatina mus būti sąžiningais priimant tokį atsakingą sprendimą. Jei abejonės liks nepašalintos, jos vėliau gyvenime gali pradėti mums kenkti.  Tad ar verta skirtis?

Ar verta skirtis?

Konsultacija Ar verta skirtis? vyksta trim etapais:

  1. Informacijos, reikalingos klausimo Ar verta skirtis? surinkimas.
  2. Vidinio prieštaravimo Skirtis – Nesiskirti algoritmo konstravimas, prielaidų kėlimas ir tikrinimas.
  3. Tolimesnių žingsnių aptarimas.

Toliau detaliau atskleisiu, kaip vyksta kiekvienas etapas.

1  Informacijos, reikalingos klausimo Ar verta skirtis? surinkimas.

Kad atsakyti į klausimą Ar verta skirtis? reikia išsiaiškinti svarbiausius žmogaus poreikius saugumui ir nustatyti, kas jam yra svarbiausia. Sprendimas skirtis pažeis mūsų finansinį, santykių saugumą ir gali pridaryti žalos mūsų sveikatai. Jei nesiskirti, taip kaip bus užtikrintas mūsų fizinis, finansinis ir santykių saugumas? Atsakant į klausimą Ar verta skirtis? reikia žinoti ir žmogaus vertybes bei nustatyti, kurios jam yra svarbiausios. Reikia patikrinti ir  nuostatas, kiek pastarosios yra teisingos, nes jos gali vesti prie neteisingų sprendimų. Galiausiai reikia patikrinti 7 saitus, siejančius su sutuoktiniu ir nustatyti, kas juos skiria, o kas riša.

Ar verta skirtis

7 sutuoktinių saitai

2. Vidinio prieštaravimo Skirtis – Nesiskirti algoritmo konstravimas, prielaidų kėlimas ir tikrinimas.

Tik surinkus ir patvirtinus anksčiau išvardintą informaciją, galima pradėti konstruoti  vidinio prieštaravimo algoritmą ir pradėti kelti prielaidas bei jas tikrinti. Svetainės puslapyje Skirtis ar nesiskirti yra aprašytas įrankis, kurio pagalba galime nuodugniai aiškintis mūsų elgesio prielaidas ir nustatyti, kurios jų nėra stiprios.

Konsultacija Ar verta skirtis

Dilemos Skirtis Nesiskirti sprendimas

Konsultacijos Ar verta skirtis? tikslas – patikrinti visas prielaidas, kuriomis remiantis mes priimame vieną ar kitą sprendimą.  Tam tikslui pasiekti ir naudojami Apribojimų teorijos įrankiai ir psichologijos žinios. Tačiau, tai tik įrankiai. Svarbiausia informacija yra pateikiama paties žmogaus, norinčio rasti teisingą atsakymą į klausimą Ar verta skirtis?

3. Tolimesnių žingsnių aptarimas.

Kai sprendimas ar verta skirtis jau aiškesnis, konsultacijos metu yra aptariami tolimesni žingsniai. Priklausomai nuo to, jei skirtis- vieni, o jei nesiskirti – kiti. Yra aptariami žmogaus fizinio, finansinio ir santykių saugumo klausimai. Kaip juos derėtų spręsti, priklausomai nuo priimto sprendimo. Aptariamos ir žmogaus vertybių bei nuostatų atitikimas realybei.

Šiame konsultacijos etape yra labai svarbūs keli dalykai. Visų pirma – žmogaus norai ir gebėjimai atlikti reikalingus žingsnius. Kitas labai svarbus dalykas – konsultanto sukaupta patirtis šioje srityje.  Kartu abu aptaria kiekvieną žingsnį ir įvertina jo veiksmingumą.  Galiausiai pasitikrinama, ar visi klausimai atsakyti, ar visos abejonės yra išsklaidytos, ar viskas aišku.

Konsultacijos Ar verta skirtis? rezultatai

Po konsultacijos Ar verta skirtis? Jūs:

  • Atsakysite į visus Jums kylančius klausimus dėl to ar verta skirtis.
  • Pašalinsite visus neaiškumus ir abejones dėl savo sprendimo.
  • Pašalinsite kaltės jausmą, nes pašalinsite vidinius prieštaravimus, kylančius dėl neteisingų prielaidų.
  • Padidinsite vidines galias, taip reikalingas ryžtingiems žingsniams (skirtis arba daryti pokyčius nesiskiriant), nes turėsite visišką aiškumą, kaip derėtų elgtis.
  • Sustiprinsite pasitikėjimą savimi, nes pašalinsite visas abejones ir žinosite, kaip galite įgyvendinti suplanuotus pokyčius.
  • Sustiprinsite savo saugumo jausmą, nes žinosite, kur, ką ir kaip tai padaryti.
  • Tapsite savo gyvenimo valdove/valdovu, nes priimsite sprendimą, suplanuosite tolimesnius žingsnius ir turėsite jėgų jiems žengti.

Registruokitės konsultacijai Ar verta skirtis? paspausdami ant paveiksliuko žemiau ir Atverkite duris į šviesesnį gyvenimą.

Registraccija konsultacijai

Atverk duris į šviesesnį gyvenimą

Informaciją puslapiui Konsultacija Ar verta skirtis? parengė

Mykolas Truncė,

Skyrybų psichologas