Konsultacija Kaip išgyventi skyrybas  yra svetainės puslapio Psichologo konsultacija dalis ir detaliau aprašo vieną iš konsultacijos temų:  konsultaciją Kaip išgyventi skyrybas?

Svetainės lankytojai klausia: Kaip išgyventi skyrybas?

…kaip atgauti dvasinę ramybę po skyrybų? Patarkite, ką man daryti…

…Dabar vyras nutarė skirtis, įtariu, kad vėl yra kita moteris. Labai bijau vaikų reakcijos, bet ne tik to. Noriu paklausti, kaip išlikti oriai, nesiaiškinti, nepriekaištauti, neprašyti nepalikti? Kaip susivaldyti? Kaip nugalėti skausmą, kuris net fiziškai pasireiškia? Raminamieji nepadeda, trūksta oro, svaigsta galva. Beprotiškai bijau, labai skauda. Sunku dar ir todėl, kad gal net perdėtai vertinu šeimą. Mano tėvai pykosi, bet nugyveno ilgą amžių kartu. Gal patarsite, kaip tai išgyventi…

 

Skyrybų psichologo Konsultacija Kaip išgyventi skyrybas?

Konsultacija Kaip išgyventi skyrybas, susideda iš dviejų žingsnių: pasirengimo ir pačios konsultacijos. Pasirengimo etape žmogus užpildo keletą klausimynų, kurie leidžia jam pačiam ir skyrybų psichologui suprasti, kokioje būsenoje yra žmogus ir kokios yra  svarbiausios varomosios jėgos, įtakojančios jo elgesį.

1 žingsnis Pasirengimas konsultacijai

Psichologo konsultacija Pasirengimas

1.1 Pasirengimas konsultacijai

 • Jo metu Jūs atliksite keletą testų, kurie padės greičiau ir geriau įvertinti Jus ir Jūsų būklę, atskleis Jums kai kurias įžvalgas ir padės konsultantui identifikuoti galimus vidinius konfliktus.

 2 žingsnis: Skyrybų psichologo Konsultacija 

 Psichologo konsultacija Situacija

2.1. Esamos situacijos apibūdinimas

 • Pradžioje Jus apibūdinate situaciją, kurioje atsidūrėte ir papasakojate, kokios nepageidaujamos pasekmės (NEP)  yra Jūsų gyvenime, kuo Jūs esate nepatenkinta/nepatenkintas.
 • Toliau sukonkretiname konsultacijos Tikslą (ką norėtumėte pasiekti).

 

 Psichologo konsultacija Informacijos surinkimas

2.2. Informacijos apie gyvenimo eigą ir svarbius įvykius, rinkimas

 • Įvertiname Jūsų testavimo rezultatus.
 • Tada, struktūrizuoto interviu forma:
  • išsiaiškiname sutuoktinio ir Jūsų gyvenimo istoriją ir atskleidžiame svarbius dalykus, įtakojančius sutuoktinio ir Jūsų elgesį.
  • įvertiname visus saitus, siejančius Jus ir sutuoktinį bei nustatome, kokios jėgos sutuoktinius traukia būti kartu, o kokios atstumia.

Visame informacijos rinkimo procese vyksta loginių ryšių tarp paskatų ir elgesio nustatymas bei aptarimas.

 Psichologo konsultacija Elgesio modelis

2.3. Elgsenos modelio konstravimas (sudarymas)

 • Pradžioje susipažįstame su teoriniu elgesio modeliu (labiausiai tinkančiu Jūsų situacijai).
 • Remiantis juo ir visa surinkta informacija, kartu su Jumis nustatome Šaknines priežastis, įtakojančias sutuoktinio ir Jūsų elgseną ir kodėl atėjote iki skyrybų.
 • Tada  sudarome ir aptariame sutuoktinio elgesio modelį, o vėliau ir Jūsų elgsenos modelį.
 Psichologo konsultacija Prognozės

2.4. Tolimesnės sutuoktinio ir Jūsų elgsenos, galimų įvykių ir pasekmių prognozavimas (numatymas).

 • Suprasdami sutuoktinio ir Jūsų elgsenos priežastis ir kodėl atėjote iki skyrybų,  kartu numatome galimus tolimesnius elgesio bei įvykių scenarijus. Kas bus, jei Jūs elgsitės taip, o kas bus, jei Jūs elgsitės kitaip?
 Psichologo konsultacija Išvados

2.5. Išvados

 • Turėdami visą informaciją, jau galime daryti ir išvadas, t.y. konstatuoti faktus, prognozuoti galimus ateities įvykių skyrybų metu ir/ar po jų, klostymosi variantus, ką reikėtų pakeisti savyje, į ką sukoncentruoti didžiausią dėmesį.
 Psichologo konsultacija Sprendimas

2.6. Sprendimas

 • Šiame etape Jūs jau galite pradėti mąstyti apie galimus Jūsų sprendimus dėl tolimesnių savo veiksmų skyrybų etape.
 • Galutinį  savo sprendimą rekomenduoju Jums priimti kitą dieną. Kaip sako liaudies patarlė: „Rytas už vakarą protingesnis“
 Psichologo konsultacija Rekomendacijos

2.7. Rekomendacijos kaip išgyventi skyrybas

 • Galiausiai, gaunate rekomendacijas: kaip save išsaugoti ir sustiprinti, kaip elgtis su sutuoktiniu skyrybų  laikotarpiu, po skyrybų, kaip elgtis su vaikais, kaip įveikti kitas kliūtis į Jūsų laimingą gyvenimą.
Psichologo konsultacija

Atverk duris į šviesesnį gyvenimą

Skyrybų psichologo Konsultacijos Kaip išgyventi skyrybas? Rezultatai:

Po psichologo konsultacijos, Jūs turėsite visišką aiškumą dėl to, kas vyksta Jūsų gyvenime, sustiprinsite pasitikėjimą savimi, padidinsite vidines galias ir jausitės saugesnė(-is).  Tapsite savo Gyvenimo Valdovė(-as), galinti(-is) savarankiškai priimti sprendimus dėl ateities, nes:

 1. Pakankamai tiksliai numatysite   (prognozuosite) savo ir sutuoktinio veiksmus ateityje ir galėsite kelti adekvačius lūkesčius sutuoktiniui, kadangi:
  1. Žinosite, kokios yra svarbiausios Jūsų vertybės, nuostatos, darančios lemiamą įtaką Jūsų elgesiui ir kodėl Jūs elgiatės taip, o ne kitaip.
  2. Žinosite, kokios yra svarbiausios Jūsų sutuoktinio vertybės, nuostatos, darančios lemiamą įtaką jo elgesiui ir kodėl jis elgėsi taip, o ne kitaip.
  3. Įgausite aiškumą apie tai, kas ir kodėl vyksta Jūsų gyvenime, kas lėmė tai, kad tenka skirtis.
 2. Suprasite, kaip įveikti skyrybų sunkumus, nes sužinosite:
  1. Kaip įveikti patiriamą stresą ir pašalinti liekamuosius streso padarinius.
  2. Kur Jūsų stiprybė ir iš ko galite gauti pagalbos.
  3. Kaip išspręsti žemiškus dalykus, susijusius su ryškiais pasikeitimais Jūsų gyvenime (gyvenama vieta, finansai).
  4. Kaip elgtis su vaikais, kad jie būtų kuo mažiau psichologiškai traumuoti.
  5. Žinosite, kokie tarpusavio bendravimo būdai yra tinkamiausi su sutuoktiniui ir vaikais skyrybų etape ir po jo.
  6. Ką turite patobulinti savyje, kad daugiau negautumėte tokios Gyvenimo pamokos.
 3. Numatysite veiksmus, kaip pilnai įvykdyti skyrybas:
  1. Kaip nutraukti visus saitus, siejančius  Jus su sutuoktiniu.
  2. Kaip elgtis su sutuoktiniu, kad jis padėtų užauginti sėkmingus vaikus.
  3. Kaip uždaryti duris į Praeitį, kad atsivertų durys į Ateitį.
 4. Išsklaidysite Nežinią, nusikratysite Kaltės jausmo, susitaikysite su tuo, ko negalite pakeisti, nuraminsite emocijas ir pamatysite kur turėtumėte patobulėti.
 5. Pozityviai žiūrėsite į skyrybas bei  tai, kas Jūsų laukia ateityje.
 6. Atrasite naujas galimybes tobulėti ir kurti trokštamą gyvenimą
 7. Įsitikinsite, kad gyvenimas yra Jūsų rankose ir Jūs galite „Atverti duris į šviesesnį gyvenimą“. 

Atraskite Aiškumą ir gaukite kvalifikuotą pagalbą konsultuodamiesi su patyrusiu skyrybų psichologu pagal unikalią metodiką „Pažink Praeitį, Valdyk Ateitį“.

Kaip išgyventi skyrybas

Konsultacijos tikslas – Aiškumas  

Aiškumas užtikrina Saugumą. Saugumas  užtikrina Pasitikėjimą. Pasitikėjimas suteikia Ramybę. Ramybė užtikrina Stiprybę. Stiprybė laiduoja Kontrolės jausmą. Su Kontrolės jausmu esame Sveiki. Sveikata – Laimės pagrindas.

Psichologo konsultacija 2

Atsiliepimai

Skyrybų psichologo Konsultacija Kaip išgyventi skyrybas? puikiai veikia

Atsiliepimai: Kaip suprantate, laikydamiesi konfidencialumo principo ir užtikrindami klientų saugumą, nepateikiame nuotraukų, video. Pateikiame tik rašytinius atsiliepimus, kuriuose esame pakeitę gyvenamų vietovių pavadinimus, svarbias aplinkybes ir vardus. Bet koks galimas sutapimas su Jūsų gyvenimu yra atsitiktinis.

Laba diena, Mykolai.Gyvenu ramiau, bent jau emocine prasme. Mano skyrybos išėjo į naudą tiek man, tiek buvusiam vyrui, kaip aš to ir tikėjausi. Bendraujame sūnaus auginimo klausimais, jis pas tėtį svečiuojasi porą kartų per savaitę. Buvęs vyras taip pat ėmėsi tvarkytis gyvenimą, rečiau lankosi vakarėliuose, ėmė sportuoti, užsirašė į užsienio kalbos kursus, planuoja toliau tobulintis. Sutariame geriau nei gyvendami kartu, nebėra pykčio ir nuoskaudų, vienas kitam nuoširdžiai padėkojome už daugelį dalykų. Dėl to esu laiminga. Danguolė, Panevėžys
Ilgai galvojau, kaip ir ką Jums parašyti. Nesu raštininkė, nemoku žodžiais išreikšti to, ką jaučiu. Nėra abejonės, kad būtent Jūs sustabdėt ir neleidot įkrist į beviltiškumo liūną. Nežinia kodėl, intuityviai ieškodama pagalbos, parašiau būtent Jums… Jūsų padedama atsistojau ir pradėjau žengt žingsnius laimingo gyvenimo link …Labai  Jums ačiū. Rasa, Klaipėda
 Labas rytas, Mykolai. Perskaičiusi Jūsų laiškutį nusišypsojau ir truputį apsiraminau, manydama, kad pagalbos, patarimo galiu tikėtis. Na, o per konsultaciją viskas tapo aišku tarsi ant delno. Mano gyvenimas, mano išėjimas iš namų, mano naujo draugo paieškos dabar man suprantamos. Aiškiai pamačiau ir supratau, kodėl mano draugas  visą laiką leidžia kitur, ne namie ir daug šneka apie savo buvusią.  Manęs tai netenkina, tad po mūsų pokalbio tvirtai nusprendžiau užbaigti dabartinius santykius ir grįžti į savo gimtus kraštus, kur gimiau, augau, kur mano draugės ir artimieji. Priėmusi sprendimą aš nusiraminau ir dabar viską vertinu ramiau. Tarsi būčiau išsiblaiviusi ir į vakar dieną žiūrėčiau nusiėmusi emocijų užpiltus akinius. Džiaugiuosi, kad padėjote man susivokti, ko aš noriu ir kaip toliau gyventi. Nuoširdžiai dėkoju Jums, Jolita, Alytus

Psichologo konsultacija

Atverk duris į šviesesnį gyvenimą

Jei pageidautumėte dar ką  nors išsiaiškinti ar  pasitikslinti, parašykite. Įprastai į užklausą atsakome kitą darbo dieną.

Informaciją puslapiui Skyrybų psichologo Konsultacija Kaip išgyventi skyrybas? parengė

Mykolas Truncė,

Porų ir Skyrybų psichologas, konsultantas, lektorius, 

Šeimų išsaugojimo ekspertas

Tapkite FB: Stipri šeima draugu ir sekite naujienas

Užsiprenumeruokite Mykolo Truncės YouTube kanalą ir pirmieji susipažinkite su mokomąja medžiaga apie savęs pagerinimą ir santykius

Užsiregistruokite mėnesiniam Stipri Šeima Naujienlaiškio gavimui  ir stiprinkite savo šeimą.