Kaip gyventi po skyrybų? Kodėl aš taip jaučiuosi? Kaip užtikrinti Sveikatos, Santykių,  Finansinį saugumą?  Kaip suprasti, kas vyksta su manimi? Kas gali padėti?

Šie ir kiti klausimai kyla po skyrybų, kai atsiskyrimo etapas pasibaigia ir reikia pradėti naują gyvenimą.

Kaip gyventi po skyrybų?

Skyrybos pažeidžia visus mūsų pagrindinius poreikius: Sveikatos, Santykių ir Finansų. Priklausomai, nuo to, kiek mes esame stiprūs kiekvienoje iš tų sričių ir priklausomai nuo to, kiek netekome kiekvienoje srityje, tiek mums reikia pastangų, kad sutvarkyti šią sritį. Sutvarkyti, reiškia, kad atstatyti tokį saugumo jausmą, kad po skyrybų nejaustume diskomforto.

Po skyrybų

Po skyrybų

Sveikatos ir gyvybės saugumas per ir po skyrybų.

Svarbiausias kiekvienam iš mūsų yra Sveikatos ir gyvybės saugumas Prieš skyrybas ir jų metu patiriame didelį stresą, kuris kelia pavojų mūsų sveikatai. Besiskiriantis patiria fizinius, emocinius, mąstymo ir elgesio pakitimus. Gali pradėti streikuoti širdis, sutrikti virškinimas, pablogėti regėjimas. Jaučiame didelį nuovargį. Atsiranda nuotaikų svyravimai, didelis nerimas, baimės, kaltės, pykčio jausmai.  Po skyrybų visi šie simptomai praeina. Jei besiskirianti(s) tinkamai reaguoja į patiriamą stresą ir valdo jį, pasekmių po skyrybų jis ar ji nesijaučia. Tačiau, jei kiti svarbiausi mūsų poreikiai: Santykių ir Finansinis yra pavojuje, po skyrybų galime ir toliau būti veikiami neigiamų streso padarinių.

Santykių saugumas per ir po skyrybų.

Sekantis pagal svarbą – Santykių saugumas Pavyzdžiui, jei prieš skyrybas Vyras jau draugavo su kita moterimi, tai jam Santykių saugumas yra užtikrintas. Tačiau, jei Žmona išeina pas kitą, o Vyras yra paliekamas, tai tokiam Vyrui Santykių saugumas yra pavojuje ir jis per ir po skyrybų kelia sau tokius klausimus: Kaip aš gyvensiu vienas? Kaip man susirasti gerą moterį? ir pan.  Patiriamo streso poveikis dėl Santykių nesaugumo gali būti ir labai didelis, jei išsiskyręs žmogus neturi artimų žmonių. Tokių artimų, su kuriais gali kalbėtis apie viską pasitikėdamas, kad viskas, ką jis pasakė, paliks tarp jų.

Šioje vietoje atkreipiu Jūsų dėmesį į tai, kad auginant vaikus  ypatingą dėmesį turite teikti į artimo ryšio tarp Motinos ir Vaiko ar tarp Tėvo ir Vaiko sukūrimą.  Jei tokio artimo ryšio nesukursite, didelė tikimybė, kad  Jūsų vaikas užaugęs daug kentės.

Finansinis saugumas per ir po skyrybų.

Skyrybų metu tiek Vyrui, tiek Žmonai yra pažeidžiamas Finansinis saugumas.  Dabar, po skyrybų jie turės gyventi kiekvienas iš savo pajamų ir apmokėti savo gyvenimo išlaidas. Priklausomai nuo to, kaip kiekvienas iš buvusių sutuoktinių sugeba uždirbti pajamas ir priklausomai nuo to, kas jiems palieka po skyrybų, išsiskyrusiam žmogui gali būti labai stipriai pažeistas arba beveik nepažeistas Finansinis saugumas. Vyrams skyrybų metu labai svarbu, kad būtų užtikrintas jų Finansinis saugumas. Moterys labiau linkusios atiduoti vyrui daugiau, nei, gal būt, jam priklausytų, tik, kad atgauti laisvę.

Kaip suprasti kas vyksta su manimi po skyrybų?

Po skyrybų žmogaus savijauta tiesiogiai priklauso nuo to, kurie jo Saugumo poreikiai ir kiek yra pažeisti. Jei pažeidžiami Sveikatos, Santykių ir Finansinis saugumas, tai jo būklė gali būti kritinė. Tokiu atveju reikia nedelsiant kreiptis pagalbos. Jei po skyrybų joks saugumas nėra pažeidžiamas,  žmogus jaučiasi gerai.

Skyrybos dažniausiai yra paskatinamos, kai vienas kuris nors sutuoktinis išsprendžia Santykių Saugumo klausimą iki skyrybų. T.y. jei kuris nors vienas susiranda antrą pusę, su kuria gali tenkinti savo Santykių saugumo bei Finansinio saugumo poreikius.  Tada nebelieka kliūčių ir baimių skirtis.

Pagalba po skyrybų

Kaip įveikti skyrybų stresą? Kaip įveikti stresą po skyrybų? Kaip atgauti jėgas ir žengti naujo gyvenimo žingsnius? Kaip užtikrinti vaikų Santykių saugumo jausmą? – Atraskite atsakymus su Santykių ir skyrybų psichologu per asmeninę konsultaciją. Paspauskite  ant  žemiau esančio paveikslėlio ir registruokitės konsultacijai: Kaip gyventi po skyrybų?  Tai šimtus kartų pigiau (laiko ir pinigų prasme), nei sugadinta sveikata, apkartintas gyvenimas ir/ar klystkeliais išėję vaikai.

 Psichologo konsultacija

 

Informaciją puslapiui Po skyrybų parengė

Mykolas Truncė

Santykių ir skyrybų psichologas

 

Jums taip pat bus naudingi straipsniai:

Kaip gyventi po skyrybų?

Kaip padėti vaikui išgyventi skyrybas?

Kaip padėti sau juokiantis?