Mykolas Truncė

Santykių ir skyrybų psichologas Mykolas Truncė

 Psichologas Mykolas Truncė: Misija

Kurti harmoningą visuomenę, suteikiant individui saugią erdvę įveikti  santykių ar skyrybų krizę, suprasti save ir antrąją pusę, mokytis, tobulėti ir kurti laisvą bei laimingą gyvenimą.

Psichologas Mykolas Truncė: Kvalifikacija

Gimiau 1954-09-24 d.  Andragogas – praktikas (2007), Psichologas (2009), sertifikuotas Vadybos konsultantas (CMC, 2011), „TOC for education“ treneris (2012). 2006-2007 metais stažavausi Maskvos Integruotos procesinės terapijos institute pagal programą „Darbas su šoką ir vystymosi traumą patyrusiais klientais„, o 2013 metais – „Darbas su krizėmis į kūną orientuotoje psichoterapijoje„.

Apie mane ir mano veiklą galite detaliau susipažinti peržiūrėję 2016-03-23 dienos LRT laidą Gyvenimas.

Gilinuosi į bendravimą tarp lyčių, asmeninių pokyčių valdymą, todėl šiuo metu studijuoju Apribojimų teoriją (angl. TOC – Theory of Constraint), prieštaravimų ir konfliktų valdymą, Šakninės problemos, sukuriančios nepageidaujamas pasekmes žmogaus gyvenime, nustatymą  ir šių įrankių taikymo galimybes žmogaus gyvenimo kokybei pagerinti.

Kartu su kolegomis psichologais parengiau mokymo programas: „Streso valdymas“, „Pažink Praeitį – Valdyk Ateiti“,  „Vyrų ir moterų tarpusavio bendravimo įgūdžių lavinimas„.  Jos skirtos tiems, kurie nori pagerinti savo gyvenimo kokybę, bendravimą su priešinga lytimi ir pradėti gyventi „Vis geriau ir geriau“.

Bendradarbiaudamas su kitais psichologais parengiau neformaliojo suaugusio mokymosi modulį „Psichologinė pagalba“ kurį knygos pavidalu 2013 metais išleido Ugdymo plėtotės centras prie Švietimo ir mokslo ministerijos. Knyga skirta bendrosioms suaugusiųjų kompetencijoms psichologinio raštingumo srityje, ugdyti.

Kaip psichologas, siekiu surinkti kuo objektyvesnę informaciją apie klientą, tad tam esu sukūręs testus, padedančius gauti detalesnę informaciją.

Vykdydamas švietėjišką veiklą, dalyvavau rengiant ir įgyvendinant psichologinės pakraipos radijo žinių laidas „Pasikalbėkime“  per „Žinių radiją„, kurios buvo transliuotos 2013 metų liepą – spalį.

2014 vasario 19 dieną radijo stotyje Laisvoji banga dalyvavau pokalbyje Kaip padėti vaikams išgyventi skyrybas?

2014 spalį  žurnale Savaitė patalpintas straipsnis Skirtis – Nesiskirti.

2014 spalį žurnale Prie kavos patalpintas straipsnis Skyrybos: apsisprendus svarbu nesiblaškyti.

2015 rugpjūtį  naujienų portale Delfi paskelbtas straipsnis  „Darnos šeimoje pagrindas – Emocinio ryšio tarp Vyro ir Žmonos stiprinimas“, 2016 kovąKiek kainuoja skyrybos Lietuvai.

Esu sportinės gimnastikos sporto meistras, Juoko jogos instruktorius.

Domiuosi Feng Shui, Ošo meditacijomis, įvykių valdymu, žmogaus ir organizacine psichologija, pokyčių valdymu.

Pomėgiai: kūno procedūros (pirtis, maudynės, šokiai), kelionės, automobiliai.

Psichologas Mykolas Truncė: Asmeninė patirtis skyrybose.

2006 metais, kai svarsčiau dilemą Skirtis – Nesiskirti, supratau, kad man trūksta žinių, kad suprasčiau, kodėl gyvenimas man duoda trečią pamoką. Kad atsakyti į šį klausimą, nusprendžiau mokytis psichologijos. Įstojau į VU ir 2009 metais sėkmingai baigiau bakalauro studijas. Studijavau siekdamas praktinės naudos sau:

  • Išsinagrinėjau savo elgesio paskatas ir supratau, kodėl elgiuosi taip, o ne kitaip;
  • Įveikiau savo baimes ir dėl to įgavau „antrą kvėpavimą“;
  • Išmokau mokytis iš gyvenimo pamokų, tobulėti, sustiprėjau, įgavau vidinę ramybę ir pradėjau gyventi „Vis geriau ir geriau“:
  • Įgyvendinau pokyčius – išsiskyriau;
  • Pakeičiau savo nuostatas į moteris, gyvenimo pamokas ir pradėjau naują gyvenimą
  • Sukūriau darnią, ilgalaikę, pastiprinančią partnerystę, kurios vaisiais dabar mėgaujuosi.

Kaip psichologas turiu sukaupęs didelę skyrybų patirtį, o psichologijos ir vadybos  žinios padeda man  greitai ir tiksliai nustatyti gilumines priežastis, dėl kurių  įvyko skyrybos.

Įgauta patirtis padedant žmonėms įveikti skyrybų krizę sudaro galimybes padėti gerinti  tarpusavio santykius ir sutuoktiniams. Jei sutuoktinių gyvenimas nėra toks geras, kokio jie tikėjosi, kaip skyrybų psichologas galiu padėti  aptikti ir išspręsti vidinius prieštaravimus, gadinančius santykius bei pasiūlyti  gerinančias ir stiprinančias partnerystę priemones.

 

 

Šeimos santykiu ir skyrybų psichologas Mykolas Truncė