Šiame puslapyje: Konsultacija kaip gyventi po skyrybų? pateikiama informacija plačiau ir detaliau atskleidžia Psichologo konsultacija puslapyje pateiktą informaciją.

Skiriantis ir jau praėjus skyryboms visu smarkumu iškyla klausimas kaip gyventi po skyrybų?  Šį klausimą skatina nežinia: Kur aš gyvensiu? Iš kokių pajamų turėsiu gyventi? Kaip pavyks sudurti galą su galu? Kas bus su vaikais?… Tai kaip gyventi po skyrybų?

Gyvenimas iki skyrybų

Gyvenimas iki skyrybų

Konsultacija Kaip gyventi po skyrybų?

Poveikis sveikatai.

Skyrybos suduoda smūgį mūsų sveikatai. Dėl patirto streso mūsų kūnas, emocinis stabilumas ir psichika yra išsekę. Todėl skyrybų metu ir iš karto po, jų turime imtis ryžtingų veiksmų atstatyti savo fizinę, emocinę ir psichinę sveikatą.  Skaityti daugiau apie jėgų  atstatymą.

Poveikis finansams.

Sekantis žingsnis sprendžiant klausimą Kaip gyventi po skyrybų? yra užtikrinti finansinį stabilumą. Įprastai po skyrybų sutuoktiniai patenka į skurdą. Ypatingai tai paliečia buvusią žmoną – vaikų motiną, kuri lieka viena auginti vaikus. Saugumas finansinėje srityje po skyrybų taip pat yra sumažėjęs. Jei anksčiau šeimos išlaidos buvo apmokamos iš dviejų žmonių pajamų, tai dabar visas išlaidas teks apmokėti tik iš savo pajamų. Priklausomai nuo to, koks yra pajamų – išlaidų balansas, jas derėtų sukoreguoti  taip, kad kiekvieną mėnesį galėtumėte atidėti  juodai dienai 10-20 proc. pajamų.  Jei suformuosite 6-9 mėnesių finansinę apsaugą (kai galite pragyventi negaudama pajamų), jausitės saugiau, labiau pasitikinti ir galėsite daryti ryžtingus žingsnius (persikelti gyventi į kitą vietą, pradėti dirbti papildomus darbus ir t.t.).

Poveikis santykiams.

Skyrybų metu labiausiai nukenčia mūsų saugumas santykių srityje. Buvęs artimiausias žmogus mus palikdamas sumažino mūsų pasitikėjimą kitais žmonėmis, įjautrino mus, padarė atsargesnius, vengiančius naujų santykių.  Dabar, po tokių skyrybų, mūsų santykių srityje susidarė tuštuma. Jei mes iš anksčiau neturėjome kitų artimų santykių, tokio išsiskyrimo pasekmės gali būti labai žalojančios.

Artimi santykiai.

Artimi santykiai yra tokie santykiai, kurių metu galite bendrauti visiškai atvirai ir pasipasakoti apie tai, kad vyksta skyrybos bei kaip jos eina.  Artimi santykiai, užtikrinantys mums saugumą santykių srityje gali būti su mama ar tėvu, su broliu ar sese, su klasioke ar klasioku, su drauge ar draugu.  Skyrybų metu ir po jų derėtų atnaujinti ir palaikyti dažnus kontaktus ar bent pokalbius telefonu, Skype pagalba.  Jei tokių santykių neturite, t.y. neturite su kuo atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėti,  bendraukite su skyrybų psichologu.  Po skyrybų mes jaučiame bendravimo badą, tad bendravimas su kitais žmonėmis kuria mums jausmą, kad esame ne vieni (o taip ir yra).

Vaikai.

Jei turite vaikų, kurie po skyrybų palieka augti su Jumis, skirkite jiems daugiau dėmesio ir laiko, nei anksčiau. Iš vienos pusės, taip stiprinsite savo saugumą santykių srityje,  o iš kitos pusės – stiprinsite vaiko saugumą santykių srityje.  Per skyrybas jis yra nukentėjęs labiausiai. Skaityti daugiau  Kaip padėti vaikui išgyventi skyrybas.

Kaip gyventi užbaigus skyrybas? Kelias į laimingą gyvenimą.

Visą dėmesį sutelkite į ateitį. Išspręskite ir įgyvendinkite savo sprendimus, stiprinančius sveikatą, santykius, finansinį stabilumą.  Iš karto, kai tik bus laisvo laiko, turėtumėte:

  1. Išmokti Gyvenimo pamoką iš savo skyrybų.  Jei išmoksite, neteks antrą kartą skirtis. Jei neišmoksite, laukite antros Gyvenimo Pamokos.
  2. Pradėti kurti laimingą gyvenimą. Jūs nusipelnėte gyventi laimingai.

Jūs esate verti, kad Jūsų gyvenimas būtų laimingas, kupinas džiaugsmo, pagarbos, meilės, tarpusavio palaikymo. Jei nežinote, kaip to pasiekti, visų pirma surašykite, kas Jūsų netenkina, kas neramina.

Kas manęs netenkina (Nelaimingas gyvenimas)?

Pradžioje apsirašykite, kaip Jūs suprantate sąvoką „Nelaimingas gyvenimas“.  Užrašykite visas nepageidaujamas pasekmes (toliau tekste – NEP). Tai gali būti: prasti santykiai su buvusiu sutuoktiniu (nesutarimai, konfliktai ir t.t.) ,  nėra artimo ryšio su vaikais (vaikas prastai mokosi, neklauso, konfliktuoja ir t.t.),   prasta sveikata (regėjimas, širdis, skrandis, oda,…), prasta finansinė situacija (vos suduriate galą su galu, dideli įsipareigojimai, sutuoktinis  menkai prisideda prie vaikų pragyvenimo sąskaitų apmokėjimo ir t.t.), savo būseną (nerimas, baimė, įtampos, emocinis nestabilumas, neigiamos mintys) ir t.t.

Ką aš norėčiau turėti ir kaip gyventi (Laimingas gyvenimas)?

Sekantis žingsnis – analogiškai aprašykite, kaip jūs suprantate „Laimingas gyvenimas“.  Kokie norite, kad būtų  santykiai su sutuoktiniu, vaikais, kokia sveikata, finansinė būklė, Jūsų būsena.

Kaip gyventi po skyrybų

Gyvenimas po skyrybų

Kai žinote, kur esate („Nelaimingas gyvenimas“) ir žinote, kur norite būti („Laimingas gyvenimas“), belieka tik išsiaiškinti, kaip patekti ten, kur norite būti.

Kaip gyventi po skyrybų

Kelias į laimingą gyvenimą

 

Tam reikės išsiaiškinti, ką reikia pakeisti tose srityse, kuriose norite padaryti pokyčius.  Atminkite, kad jei Jūs šiandien darysite viską tą patį, ką darėte vakar, tai rytoj turėsite tą patį, ką turite šiandien. Vadovaudamiesi šiuo teiginiu, išsiaiškinkite, ką turite pakeisti savyje šiandien, kad rytoj turėtumėte tai, ką norite turėti.

Greičiausiai, tiksliausiai ir pigiausiai tai galite padaryti pasinaudoję konsultacija Kaip gyventi po skyrybų?  Registruokitės konsultacijai paspausdami ant paveikslėlio, esančio žemiau.

Psichologo konsultacija kaip gyventi po skyrybų?

Atverk duris į šviesesnį rytojų

 

Informaciją puslapiui Konsultacija kaip gyventi po skyrybų parengė

Mykolas Truncė,

Šeimos santykių ir porų skyrybų psichologas. konsultantas, lektorius,

Šeimų išsaugojimo ekspertas

Tapkite FB: Stipri šeima draugu ir sekite naujienas

Užsiprenumeruokite Mykolo Truncės YouTube kanalą ir pirmieji susipažinkite su mokomąja medžiaga apie savęs pagerinimą ir santykius

Užsiregistruokite mėnesiniam Stipri Šeima Naujienlaiškio gavimui  ir stiprinkite savo šeimą.